top of page

Oblečení do tanečních kurzů

Do tanečních kurzů pro mládež

 

Pro dámy jsou nejlepší volbou společenské šaty.

 

Při výběru je důležité mít na paměti, že dáma v těchto šatech bude především tančit.

Proto není vhodné volit šaty úzké, ve kterých se budou špatně dělat dlouhé kroky, které jsou často při tanci potřeba. Vhodnou volbou nejsou ani šaty bez ramínek. Při tanci se často zvedají ruce nad hlavu a dělají se rychlé pohyby, proto nejsou šaty bez ramínek rozumné.

Nejlepší jsou šaty:

- s délkou mezi polovinou stehen a polovinou lýtek - s volnou sukní (nejlépe kolovou, ta se při tanci navíc krásně točí)

- veselých barev (protože tanec je především zábava)

- s rukávy nebo širšími ramínky

 

Co když nechci šaty?

Doba, kdy dámy musely chodit do tanečních jen a pouze v šatech naštěstí už minula a dámský šatník nám umožňuje více variant dámského společenského oděvu:

- kombinaci sukně (opět platí pravidlo délky mezi polovinou lýtek a stehen) a slušivé halenky

- kombinaci společenských kalhot a halenky

- společenský overal

 

Co do tanečních rozhodně nepatří:

- příliš krátká sukně (na party, nebo diskotéku je to samozřejmě v pořádku)

- příliš dlouhá sukně (princeznovské dlouhé šaty patří na ples, nebo na svatbu)

- příliš hluboký výstřih (nejste na lovu, ale na výuce společenského tance)

- crop top, tedy dámský svršek odhalující břišní oblast (nejen, že bude mít maminka strach, že Vám nastydnou ledviny, ale pravidla oblékání do společnosti, nejsou trendu přílišného odhalování zatím vstřícně nastavena)

 

Svůj oděv neváhejte doplnit šperky, případně malou kabelkou - psaníčkem.

Nezapomeňte, že Vám v tanečních může být i chladno, proto se hodí bolerko nebo svetřík.

 

Obuv do tanečních kurzů:

Nejvhodnější jsou uzavřené lodičky s nižším podpatkem a páskem přes nárt. Pokud je nemáte, nevadí, postačí jakékoli společenské boty, třeba balerínky.

taneční krátké.jpg
big-picture-105.jpg

Pro pány je volba jasná  - pánský společenský oblek.

 

Ale jak správný oblek poznat, a co vše k vzhledu mladého gentlemana patří? Oblek znamená sako a společenské kalhoty, které k sobě patří a ladí (stejný materiál, stejná látka). Některé obleky jsou dokonce 3dílné, tedy k saku a kalhotám patří ještě vestička (o jejích výhodách si povíme v tanečních).

Jakou barva zvolit?

 

Jakoukoli tmavou. Velmi univerzální je tmavě modrá, ovšem nikdy neuděláte chybu s černou, tmavě šedou, či tmavě hnědou. Světlé barvy se hodí na denní nošení nikoli na společenské akce po 18h. Kromě padnoucího obleku (kalhoty končící nad kotníky a těsné, upnuté, pod svaly praskající sako možná plní stránky módních časopisů, ale do tanečních tento výstřelek módy vhodný není) potřebují pánové pro svůj dokonalý vzhled ještě:

 

- dobře padnoucí košili s dlouhým rukávem (košile s krátkým rukávem se pod sako nenosí. Z pohledu etikety je pocení holých rukou do podšívky saka považováno za přinejmenším nevábné)

- kravatu nebo motýlka (libovolné barvy a vzoru - v tanečních pro mládež jsou žirafy na kravatě i lebky na motýlku vítány

- kožený pásek (pánské společenské kalhoty bez pásku působí trochu jako želva bez krunýře - prostě nepatřičně).

 

Pokud chcete, doplňte svůj vzhled hodinkami, nebo např. kapesníčkem do náprsní kapsy u saka.

 

Obuv do tanečních kurzů:

Společenské polobotky (pokud chcete být jako ze škatulky, slaďte barvu bot s barvou pásku na kalhotách), do nich samozřejmě vysoké ponožky. Opět vítáme na ponožkách, stejně jako na kravatě/motýlkovi všechny crazy motivy.

Pravidlo společenského oblečení platí i pro jakýkoli doprovod. Apelujeme proto nejen na rodiče a prarodiče, ale i na kamarády našich absolventů, aby pamatovali na společenský oděv. Pro pány stačí košile a společenské kalhoty, pro dámy šaty, nebo kombinace halenky a sukně/kalhot. Džíny nebo dokonce tepláky rozhodně nejsou vhodným společenským oděvem!

Osobám,, které nebudou společensky ustrojeny nebude umožněn vstup na lekci..

Oblečení pro dospělé páry na kurzy pro dospělé může být o trochu méně formální, než na kurzy pro mládež. Ovšem stále platí, že se jedná o společenskou událost.

Pro pány:

- košile s dlouhým rukávem 

- společenské kalhoty tmavé barvy

- společenské boty + vysoké ponožky

sako, kravata/motýlek nejsou podmínkou, necháme na Vašem uvážení

Pro dámy:

- společenské šaty

- kombinace halenky a sukně/společenských kalhot

- společenský overal

Obuv:

Pro pokročilejší taneční páry již doporučujeme speciální taneční obuv, pro začátečníky bude stačit běžná společenská obuv (polobotky pro pány, lodičky pro dámy).

Ballroom Dancing.webp

Do tanečních kurzů pro dospělé

bottom of page