Taneční kurzy
pro
mládež

Zápis na rok 2022

Pro mládež

unnamed_edited.jpg

 Pokračovačky

Středa

18:00 - 19:30

c870x524_edited.jpg

Pokračovačky

Čtvrtek

17:00 - 18:30


Klasické taneční kurzy pro mládež jsou evropským unikátem, který nemá kromě České Republiky, Slovenska a Rakouska žádný jiný stát. U nás patří absolvování tanečních kurzů k základnímu vzdělání každé mladé dámy nebo mladého gentlemana.
V posledních letech, kdy se tanec stále častěji dostává do podvědomí široké veřejnosti formou televize, kde je prezentován především pořadem „Star Dance“ , jsou kurzy stále oblíbenější i u dospělé populace.  

Veřejnost tanec čím dál více vnímá nejen jako krásnou zábavu, ale i jako sport.

Navštěvování tanečních kurzů patří k důležitým obdobím v životě každého z nás. Schválně se zeptejte svých rodičů, či prarodičů. Nenaučíte se zde "jen" základním krokům a figurám do společenských tanců, seznámíte se také se zásadami společenského chování.

Taneční kurzy pro mládež jsou vhodné pro žáky 9. tříd a žáky středních škol ve věku 15-18 let. Přihlášení je možné samostatně pro dívky a chlapce, ale i v páru.

Image_043152_DxO_Nadpis B_edited.jpg

V našich tanečních pro mládež vyučujeme tance latinsko-americké ( Cha-cha, Samba, Rumba, Jive) a standardní tance (Waltz, Tango, Valčík, Foxtrot). K tomu i populární tance, jako jsou Blues, Polka, Mazurka, Salsa, Twist, Lettkiss a další. Repertoár je opravdu bohatý, a zdaleka ne ve všech tanečních takový mají.

Základní kurz pro mládež obsahuje 18 lekcí + 2 plesy (Vánoční a ZávěreKaždá lekce začíná krátkým roztančením, poté se opakuje látka již probraná v minulých lekcích a v druhé polovině se vyučuje nová látka. V našich kurzech máme možnost  věnovat se naprosto všem účastníkům kurzu a pomáhat jim vše zvládnout jak nejlépe to jen jde. To je obrovskou předností našich tanečních kurzů oproti konkurenci.

Kurzy probíhají ve spolupráci se základními a středními školami v jejich společenských prostorách.  

Neučíme v tělocvičnách !

Spolupráce s  jednotlivými školami je pro nás velmi důležitá. V mnohých základních školách mají naše kurzy dlouholetou tradici.

Žáci z těchto škol každoročně navštěvují naše kurzy:

SOŠ Jarov, ZŠ Ďáblice, ZŠ Jesenice, ZŠ Kunratice, ZŠ Táborská, ZŠ Campanus, ZŠ U Krčského lesa, ZŠ Písnická, ZŠ Na Líše, ZŠ Sdružení, ZŠ Mendíků, ZŠ Na Santošce

Protože jsou taneční kurzy společenskou událostí, patří k nim i vhodné oblečení.

Pro dámy doporučujeme společenské šaty koktejlového typu

(s délkou přibližně ke kolenům), případně vhodnou kombinaci halenky (nikoli trička) a sukně. Plnohodnotným ekvivalentem šatů je také kalhotový kostým nebo společenský overal. Společenské boty doporučujeme na nižším podpatku nejlépe s uzavřenou špičkou (lodičkového typu). Dámy, které na podpatky nejsou zvyklé, mohou zvolit balerínky. Pokud

se rozhodnete pro taneční obuv, vyžadujeme chrániče podpatků, aby se zamezilo poškození povrchu parketu.

 

Často kladené dotazy

Kurzy pro mládež

1. Jak zjistím, zda-li je kurz, na který se chci přihlásit, volný?

 V sekci Přihlášení vždy vidíte, zda je kurz ještě volný. Do plně obsazeného kurzu se navíc již nejde elektronicky přihlásit.

2. Chci se přihlásit do tanečních kurzů, ale nemám partnera/partnerku, je to problém?

To vůbec nevadí, do našich kurzů se nemusíte přihlašovat v páru, protože vždy máme vcelku vyvážený poměr dam a pánů. Navíc v průběhu každé lekce se pánové a dámy mnohokrát vystřídají, takže si vždy zatančíte hned s několika partery/partnerkami.

3. Nevím, jaký si mám vybrat kurz, protože ještě nemám rozvrh. Mohu později přestoupit do jiného kurzu?

Ano, pokud by Vám čas kurzu nevyhovoval můžete se přehlásit do jiného kurzu. Ve všech kurzech probíhá výuka paralelně, proto je možné si kurz např. v případě nemoci, či návštěvy divadla nahradit. Vždy nás o tom ale, prosím, informujte.

4. Kdy a jak mám odevzdat papírovou přihlášku do tanečních kurzů?

Papírovou přihlášku odevzdejte v kanceláři školy nejlépe v tom samém týdnu, kdy jste ji obdrželi. Můžete také vyplnit elektronickou přihlášku, potom už tu papírovou vyplňovat nemusíte. Papírovou přihlášku můžete také odevzdat na 1. úvodní lekci.

5. Do kdy je třeba kurz zaplatit?

Kurz je třeba zaplatit do 2. lekce tanečních kurzů, a to nejlépe na účet TŠ (naleznete v sekci Kontakty). Pokud potřebujete termín splatnosti prodloužit, kontaktujte nás emailem, nebo telefonicky a domluvíme se.

6. Mohu taneční kurz zaplatit v hotovosti?

Ano, můžete přinést platbu za kurz i v hotovosti, ale preferujeme platbu na účet. Platit kurz v hotovosti lze pouze na začátku nebo na konci vyučovací lekce a při větším počtu platících se zkracuje čas pro výuku.

7. Nepřišlo mi potvrzení o přihlášení do tanečního kurzu, co mám dělat?

Pokud Vám nepřišlo potvrzení o přihlášení do tanečního kurzu, zachovejte klid. Není třeba posílat přihlášku vícekrát. Vyčkejte a my se Vám jistě brzy ozveme.

8. Nepřišlo mi pozvání na 1. lekci, co mám dělat?

Určitě na 1. lekci přijďte – veškeré informace k 1. lekci naleznete týden před začátkem kurzu na webových stránkách v sekci Aktuality. Po konci první lekce nám sdělte, že zvací SMS nedorazila a my si opravíme Vaše tel. číslo, aby Vám všechny další zprávy v pořádku došly.

9. Jak se mám obléci na 1. hodinu tanečních kurzů?

Podrobnosti o tom, jaké oblečení zvolit najdete pod záložkou Raději si vše před 1. lekcí přečtěte.

10.  Musím si pořizovat taneční boty?

Rozhodně nemusíte, ani to pro Základní kurzy nedoporučujeme. Zatím nevíte, zda Vás tanec bude bavit a taneční boty nejsou nejlevnější investicí. Pokud nákup přeci jen zvažujete, obraťe se na nás v rámci taneční lekce, rádi Vám s výběrem pomůžeme.

Pro pány je to oblek (kalhoty a sako) tmavé barvy (necháme na Vás, zda-li černý, tmavě modrý, tmavě šedý, apod.) doplněný o kravatu nebo motýlka. Košile s dlouhým rukávem libovolné barvy, vysoké ponožky (mohou být i s crazy motivem) a společenské boty – polobotky, případně taneční boty.

Bílé rukavičky nejsou podmínkou, ale doporučujeme je.

Jen košile a kalhoty nestačí, jen vestička bez saka také ne.

Podmínka vhodného společenského oděvu platí nejen pro účastníky kurzu, ale i pro jejich doprovod a další návštěvníky.

DSC5282a_edited.jpg

Oblečení do tanečních kurzů

Pokračovací kurzy

Již jste navštěvovali základní taneční kurzy a chtěli byste pokračovat dál? Nevíte jestli by Vás bavilo se tanci věnovat více, nebo Vám jednoduše společenský tanec 1x týdně vyhovuje?

Potom jsou pro Vás naše Pokračovací kurzy tou pravou volbou.

Zopakujeme repertoár ze základních tanečních kurzů a zaměříme se u nich na správné provedení a přidáme další nové  a krásné variace.

ballroom-dance-AdobeStock_5196750-600_edited.jpg
Image_043247_DxO_edited_edited.jpg
Nabídka rozšířených tanečních kurzů

Navštěvujete základní taneční kurzy pro mládež? Rádi byste vše dobře procvičili? Chyběli jste na některé lekci a nejste si v některém tanci jisti? Přemýšlíte nad tím, že Vás tanec baví, a že by to mohl být do budoucna krásný koníček?

 

Speciálně proto pořádáme Rozšířené taneční kurzy.

Jedinečný koncept jedné hodiny tance týdně navíc pro všechny, kteří mají zájem.

ballroom-dance-blog-dramatic-1024x683_ed
Individuální lekce

Chcete se naučit tančit, ale lekce v tanečních vám nevyhovují?

Dáváte přednost osobnímu přístupu a chcete se rychle zlepšovat?

Individuální lekce je přesně to, co hledáte. Trenéry jsou úspěšní tanečníci, kteří s vámi hodinu protančí a neučí Vás pouze teorii.

Individální lekci si může objednat taneční pár i jednotlivec.

Latino Dancers in Ballroom_edited.jpg
Vukota_Brajovic_1_edited.jpg
Kurz etikety

 Etiketa a společenské vystupování je předpokladem úspěchu při obchodním jednání i v osobním životě. Kultivované chování se dnes předpokládá u každého kultivovaného člověka. 

Společně probereme běžné situace, jako pozdrav, podání ruky, či vcházení do dveří,. S námi se naučíte elegantně posadit a chovat se jako dáma. Osvojíte si, čím vyniká společenský a galantní muž.

 

Naučte se, jak správně jednat s lidmi, získejte sebevědomí v chování při osobní schůzce a ve společnosti. Osvojte si tipy a rady moderní etikety, které můžete ihned použít v praxi

Řád tanečních kurzů

Naše taneční kurzy se konají pod patronací jednotlivých základních škol, ve kterých vyučujeme. Kurzy jsou sice dobrovolné, ale i tak u Nás platí některá pravidla, která je třeba dodržovat, a to v kurzech pro mládež, vysokoškoláky i v kurzech pro dospělé. Přihlášením do tanečních kurzů absolvent s řádem tanečních kurzů souhlasí a zavazuje se jej dodržovat.

  1. Účast v kurzu je možná pouze po vyplnění a odevzdání závazné přihlášky. Zrušení účasti v kurzu je možné pouze se storno poplatkem 50% z ceny kurzu. Po započetí kurzu již vrácení kurzovného či jeho části není možné. Pokud se naskytne nějaký závažný důvod pro přerušení docházky do kurzu, obraťte se, prosím, na lektory a pokusíme se pro vás najít vhodné řešení.

 

2. S podáním přihlášky udělujete souhlas dle § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, provozovateli Taneční školy DanceExpert k tomu, že tyto údaje budou zpracovány a archivovány k interním potřebám. Více o detailech tohoto souhlasu v souvislosti s GDPR najdete zde (odkaz na GDPR dokument)

 

3. Účast v kurzu je zcela dobrovolná a je pouze v zájmu účastníka na lekce docházet. Lekce jsou termínově fixně dané a výukový plán je rozvržen tak, aby účastníci kurzu danou látku zvládli co nejlépe. Pokud se na lekci nemůžete dostavit, můžete lekci nahradit v jiném kurzu.

 

4. Na konci každé lekce je dělána prezence účastníků dle seznamu přihlášených. V kurzech pro mládež při opakované absenci bez omluvy kontaktujeme zák. zástupce absolventa.

 

5. Účastníci kurzů mají povinnost být připraveni a vhodně upraveni v prostorech konání kurzu alespoň 5 minut před jeho začátkem. V kurzech pro mládež akceptujeme pozdní příchod jen s písemnou omluvenkou od zák. zástupce absolventa.

 

6. Lekce není možné opouštět v průběhu výuky, ani o přestávce, nejsou-li k tomu vážné důvody. Účastník kurzu pro mládež bude uvolněn během výuky jen na písemnou žádost zák. zástupce, kterou předloží před začátkem dané lekce. Při nepovoleném opuštění lekce, bude informován zák. zástupce účastníka a při opakované neukázněnosti může být lektorem navrženo vyloučení z kurzu bez nároku na vrácení kurzovného.

 

7. V průběhu lekcí není dovoleno používat mobilní telefony (s výjimkou přestávky). Telefon musí být během lekce ztišen, aby nerušil výuku. Fotografovat či pořizovat audio a videozáznamy v průběhu lekcí kurzů a akcí je možné jen se souhlasem vyučujícího.

 

8. Frekventanti kurzu budou respektovat a dodržovat pokyny lektorů a asistentů. Při lekci se účastníci chovají tiše, poslouchají vykládanou látku. Konverzace v páru je povolena pouze při „korzování“, a to v takové míře, aby nerušila ostatní.

 

9. Občerstvit se je možné jen v době přestávky. Je zcela nepřípustné jíst či pít během lekce! Žvýkačka není povolena ani účastníkům kurzu, ani hostům.

 

10. Vhodné oblečení a chování v tanečních kurzech platí nejen pro účastníky kurzů, ale i pro hosty.

Kontakty

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Děkujeme za odeslání!

Taneční škola a taneční klub DanceExpert

Chalupkova 1366/3
149 00 Praha 4 - Chodov
TŠ - IČ: 66037778
TK - IČ: 22869697; DIČ: CZ22869697
Spolek je zapsán ve SR u Městského soudu v Praze, oddíl L, vložka 21526


E-mail: danceexpert@seznam.cz

 info@danceexpert.cz


Číslo účtu: 1188692014/3030 (určeno pouze pro taneční kurzy - mládež, pro 9. třídy, pro dospělé)

Předseda a vedoucí TŠ i TK DanceExpert a hlavní lektor a trenér:
Ing. Jan Černý
tel.: 608 157 393